×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Świętokrzyskie: ponad 10 mln zł m.in. na domy opieki medycznej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia27 lipca 2020 18:31

Ponad 10 mln zł dofinansowania unijnego trafi na profilaktykę zdrowotną, edukację przedszkolną i na dzienne domy opieki medycznej do świętokrzyskich firm i samorządów. Z 12 projektów skorzysta w sumie prawie 1100 osób. W poniedziałek (27 lipca) w Kielcach władze województwa podpisały umowy w tej sprawie.

Świętokrzyskie: ponad 10 mln zł m.in. na domy opieki medycznej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Bardzo dziękuję wszystkim autorom projektów za niesłabnące zaangażowanie w tworzenie wysokiej jakości dokumentów, mimo iż zbliżamy się już do końcówki unijnej perspektywy finansowej 2014-2020 i aktualnego RPO - stwierdziła wicemarszałek Renata Janik.

Dwa projekty, objęte unijnym dofinansowaniem na łączną kwotę ponad 4,9 mln zł, zaowocują powstaniem dziennych domów opieki medycznej w Pierzchnicy i w Skarżysku-Kamiennej. W nowych placówkach dostępnych będzie w sumie 40 miejsc opieki. Pacjenci otrzymują pomoc lekarzy i pielęgniarek o standardzie zbliżonym do opieki szpitalnej, ale jednocześnie nie będą musieli pozostawać w placówce przez całą dobę.

- To są miejsca, gdzie osoby opuszczające szpital mogą mieć rehabilitację. Dzięki temu nie muszą dojeżdżać na przykład do innego miasta - dodała Janik.

Z kolei siedem projektów dotyczy rozwijania opieki przedszkolnej. - W sumie 160 miejsc przedszkolnych przybędzie w gminach: Klimontów, Raków, Fałków, Działoszyce, Chmielnik, Skarżysko Kościelne. Zaś z dodatkowych zajęć skorzysta ponad 300 świętokrzyskich przedszkolaków - powiedział marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.

Dofinansowaniem unijnym, łącznie ponad 2 mln zł, zostało wspartych także trzy projekty przewidujące profilaktykę zdrowotną i zapobieganie chorobom zawodowym u pracowników w sześciu świętokrzyskich firmach i instytucjach.

Wiktor Dziarmaga (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum