Świętokrzyskie: nowy blok operacyjny za duży?

Autor: Gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 09 września 2011 17:07

Trwająca 1,5 roku budowa bloku operacyjnego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Rafała w Czerwonej Górze została zakończona. Potrzebna są jeszcze pieniądze na zakup sprzętu. Pojawiają się opinie w samorządzie, że inwestycja była zbyt duża w stosunku do potrzeb.

Świętokrzyskie: nowy blok operacyjny za duży?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Sześć sal liczy nowy blok operacyjny szpitala w Czerwonej Górze. Koszt tej inwestycji wyniósł 25,4 mln zł. Zabrakło 2 mln zł na zakup wyposażenia - informuje portal Gazeta.pl.

Grzegorz Świercz, wicemarszałek woj. świętokrzyskiego odpowiedzialny za ochronę zdrowia, kwestionuje zasadność wydawania na szpital w Czerwonej Górze kolejnych 2 mln zł. Zwraca uwagę na fakt, że koszt inwestycji w blok operacyjny wzrósłby już do niemal 30 mln zł.

Wicemarszałek kwestionuje także rozmiar inwestycji. Według niego sześć sal operacyjnych w Czerwonej Górze, to może być zbyt wiele w stosunku do potrzeb szpitala. Podobnego zdania jest Jan Gierada, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Jednak Krzysztof Skowronek dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Rafała w Czerwonej Górze przekonuje, że zagospodaruje nowy blok operacyjny "w niedługim czasie".

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum