Świętokrzyskie: będzie kolejna kardiologia inwazyjna

Autor: Gazeta Wyborcza, DK/Rynek Zdrowia • • 18 maja 2010 10:58

Świętokrzyski NFZ ma pieniądze na sfinansowanie powstania jeszcze jednego oddziału kardiologii inwazyjnej. Do wzięcia jest 8 mln zł, a największe szanse ma szpital w Busku-Zdroju.

NFZ chce, by kolejny oddział powstał na południu województwa.

– Białą plamą są powiaty buski, pińczowski i kazimierski. Dlatego pod koniec roku ogłosimy konkurs na oddział kardiologii inwazyjnej dla tych trzech powiatów - zapowiada na łamach Gazety Wyborczej Andrzej Błaszczyk, wicedyrektor oddziału NFZ.

Fundusz prowadził już rozmowy z Polsko-Amerykańskimi Klinikami Serca, które mają taki oddział w szpitalu w Starachowicach. Firma jest jednak skonfliktowana ze szpitalem, ponieważ dyrektorka placówki Jolanta Kręcka zadecydowała o otwarciu konkurencyjnego oddziału mimo podpisanej dwa lata temu umowy z PAKS. Sprawa prawdopodobnie skończy się w sądzie.

Prezes PAKS prof. Paweł Buszman wyklucza jednak opuszczenie Starachowic i zapowiada, że jesienią będzie walczył ze szpitalem o kontrakt dla powiatów starachowickiego i skarżyskiego. Teraz rozważa, czy nie utworzyć takiego samego oddziału w Busku-Zdroju. Wszystko zależy od warunków i oczekiwań samorządowców.

12 maja informowaliśmy, że rada społeczna Szpitala Rejonowego w Busku-Zdroju domagała się od starosty odwołania dyrektora Ryszarda Skrzypka. Jednym z powodów wotum nieufności wobec kierującego placówką był właśnie brak postępów w tworzeniu w szpitalu pracowni hemodynamiki, gdzie pomoc mieli znaleźć pacjenci z zawałem.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum