Świętokrzyskie: 78 mln zł z UE na inwestycje w ochronie zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 16 września 2009 17:37

Zarząd województwa świętokrzyskiego podpisał w środę (16 września) z 17 beneficjentami wstępne umowy na realizację planowanych inwestycji.

Dofinansowanie otrzyma m.in. Świętokrzyskie Centrum Onkologii – ponad 7 mln zł na budowę i wyposażenie pawilonu medycyny paliatywnej, Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Kielcach - 3 mln zł na remont i przebudowę kondygnacji przyziemia oraz łącznika, a także Szpital Powiatowy w Ostrowcu Świętokrzyskim - 8 mln zł na nowoczesny blok operacyjny.

Nowe bloki operacyjne powstaną dzięki dofinansowaniu z UE również w Szpitalu Miejskim w Kielcach (4 mln zł dotacji), Włoszczowie, Skarżysku-Kamiennej i Staszowie. Modernizacja i rozbudowa czeka z kolei m.in. lecznice w Chmielniku, Kazimierzy Wielkiej oraz Powiatowe Centrum Usług Medycznych w Kielcach.

– Świętokrzyskie, jako jedyny w kraju region, przeznaczyło na inwestycje z zakresu ochrony zdrowia aż 7 proc. środków przyznanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. W większości regionów w Polsce alokacja ta kształtuje się na poziomie około trzech procent – podkreślił Marek Gos z zarządu województwa.

Region świętokrzyski powinien wykorzystać do 2013 roku prawie 726 mln euro unijnej pomocy w ramach RPO.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum