Świecie: szpital ma nowoczesną sterylizatornię

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 26 czerwca 2013 11:16

W Nowym Szpitalu w Świeciu rozpoczęła pracę nowoczesna centralna sterylizatornia. Koszty remontu i wyposażenia - około 2,5 mln zł - szpital pokrył ze środków własnych.

Na potrzeby sterylizatorni przeznaczono część piwnicy. Sterylizatornia składa się z części socjalno-magazynowej, stacji uzdatniania wody oraz z części technologicznej podzielonej na trzy odrębne strefy brudną, czystą i sterylną.

Gruntownie wyremontowane pomieszczenia zostały wyposażone w nowoczesny w pełni zautomatyzowany sprzęt i urządzenia: przelotowy sterylizator parowy oraz parowo- formaldehydowy, myjnie dezynfektory, przelotową myjnię-dezynfektor, inkubator testów biologicznych oraz zamykane wózki transportowe.

Dotychczas Nowy Szpital w Świeciu zlecał sterylizację na zewnątrz. Po dopuszczeniu wszystkich urządzeń do pracy, będzie pod tym względem samowystarczalny. Niewykluczone, że z usług sterylizatorni w Świeciu będą korzystały inne placówki Grupy Nowy Szpital a także podmioty niezwiązane z Grupą.

Sterylizatornia przeszła tzw. proces walidacji (dokładnej kontroli), który jest wymagany jeśli placówka chce świadczyć usługi zewnętrzne.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum