Świecie: pododdział nefrologiczny czeka na pierwszych pacjentów

Autor: RRX/Rynek Zdrowia • • 21 sierpnia 2017 20:26

W Nowym Szpitalu w Świeciu rusza pododdział nefrologiczny. W ten sposób placówka chce rozszerzyć możliwości leczenia pacjentów z chorobami nerek. Pierwszych pacjentów oddział zacznie przyjmować pod koniec sierpnia.

Świecie: pododdział nefrologiczny czeka na pierwszych pacjentów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Nowy Szpital w Świeciu jest jednym z najlepiej przygotowanych szpitali w województwie kujawsko-pomorskim do leczenia pacjentów cierpiących na tego typu schorzenia - wyjaśnia Marta Pióro, rzecznik Grupy Nowy Szpital.

Placówka dysponuje piętnastostanowiskową stacją dializ, która zapewnia leczenie nerkozastępcze metodą hemodializy oraz dializy otrzewnowej. Rocznie stacja wykonuje ok. 10 tys. dializ. W szpitalu działa również poradnia nefrologiczna, która sprawuje opiekę nad 200 pacjentami.

- Powstanie oddziału da nam możliwość kompleksowej opieki nefrologicznej. Będziemy mogli naszych pacjentów leczyć również w warunkach szpitalnych. Pierwszych pacjentów chcemy przyjmować od 30 sierpnia - mówi Andrzej Brymora, prezes zarządu Nowego Szpitala w Świeciu.

Powstanie oddziału pozwoli również rozszerzyć możliwości diagnostyki i leczenia niewydolności nerek, chorób układu moczowego oraz powikłań i chorób współistniejących u pacjentów dializowanych. Na potrzeby nowego oddziału zaadoptowano niewykorzystywane pomieszczenia oddziału chorób wewnętrznych.

Nowy Szpital w Świeciu jest od 2005 r. zarządzany przez Grupę Nowy Szpital Holding SA i jest jednym z trzech szpitali w województwie kujawsko-pomorskim prowadzonych przez Grupę.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum