×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Świecie: Nowy Szpital z dotacją 6 mln na termomodernizację

Autor: jjx/Rynek Zdrowia17 lipca 2018 12:35

Dwa szpitalne budynki Nowego Szpitala w Świeciu zostaną ocieplone i zmodernizowane za kwotę 6 mln zł. Projekt dotyczy budynku głównego szpitala oraz oddalonego od niego budynku, gdzie mieszczą się oddziały: płucny, zakaźny i paliatywny.

Świecie: Nowy Szpital z dotacją 6 mln na termomodernizację
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje Marta Pióro, rzecznik prasowy Grupy Nowy Szpital, oba obiekty zostały zbudowane przy wykorzystaniu starych technologii, które dziś nie spełniają swojej roli. Przede wszystkim są energochłonne i zużywają dużo energii cieplnej na ogrzanie oraz energii energetycznej na potrzeby oświetlenia.

Dlatego zakres prac, które zostaną przeprowadzone w ramach termomodernizacji obejmuje: docieplenie ścian zewnętrznych, dachu i przyziemia, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz modernizację instalacji centralnego ogrzewania, ciepłej wody i oświetlenia. Po termomodernizacji budynki będą nie tylko bardziej energooszczędne, ale także bardziej komfortowe dla pacjentów i estetyczne.

Całkowity koszt projektu wyniesie 7 447 003 zł z czego 6 254 219,26 zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum