Świebodzin: nowe bloki operacyjne ruszają za kilka dni

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 25 stycznia 2009 11:58

Lubuski Ośrodek Rehabilitacyjno-Ortopedyczny w Świebodzinie doczekał się dwóch nowych bloków operacyjnych. Inwestycja kosztowała 10,5 mln zł. Pierwsze zabiegi odbędą się tu we wtorek (27 stycznia). Placówka specjalizuje się w zabiegach rekonstrukcyjnych, ortopedycznych, leczeniu skrzywień kręgosłupa i rehabilitacji.

Klimatyzowane, wyposażone w nowoczesny sprzęt bloki operacyjne powstały w dobudowanym do szpitala trzypiętrowym budynku.

- Nasi ortopedzi będą pracowali przy stołach operacyjnych, które spełniają najwyższe światowe standardy - mówi Anna Kurłowicz, wicedyrektor placówki.  - W salach operacyjnych jest dodatkowo zainstalowany sprzęt audiowizualny, dzięki któremu możliwe będą szkolenia internetowe oraz organizacja konferencji.

Dodatkowa korzyść to możliwość przyjęcia większej liczby pacjentów. Do tej pory rocznie w LORO wykonywano ok. 1,2 tys. zabiegów i operacji. Nowe bloki operacyjne pozwolą zwiększyć liczbę pacjentów o co najmniej 350 w ciągu roku.

LORO zatrudnia dziewięciu ortopedów. Jest jedynym w kraju pozaakademickim ośrodkiem zajmującym się leczeniem bocznych skrzywień kręgosłupa. W 2006 r. zajął szóste miejsce wśród najlepszych szpitali ortopedycznych w Polsce.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum