Świebodzin: na potrzeby szpitala zostanie zaadaptowany... zamek

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 11 czerwca 2015 12:47

Marszałek województwa lubuskiego spotkała się z dyrekcją Lubuskiego Ośrodka Rehabilitacyjno-Ortopedycznego w Świebodzinie ws. harmonogramu przekształcenia szpitala w spółkę prawa handlowego oraz adaptacji zamku na potrzeby szpitala.

Świebodzin: na potrzeby szpitala zostanie zaadaptowany... zamek

Jak informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, marszałek Elżbieta Anna Polak spotkała się w środę (10 czerwca) z dyrektor Lubuskiego Ośrodka Rehabilitacyjno-Ortopedycznego w Świebodzinie Elżbietą Kozak, by rozmawiać o przekształceniu lecznicy w spółkę, remontach w jednostce oraz jej rozwoju.

Podczas spotkania poruszono także kwestię adaptacji zamku w Świebodzinie na potrzeby szpitala, co pozwoli na rozszerzenie zakresu usług medycznych LORO. W zamku miałaby się znajdować część oddziałów rehabilitacji i ortopedii. Ustalono, że remont zamku zostanie poprzedzony konkursem architektonicznym z zaplanowaniem wykorzystania planu funkcjonalno-użytkowego.

Architektura obiektu ma bowiem pozostać zachowana zgodnie z ustaleniami konserwatora zabytków. Środki na ten cel mają pochodzić z RPO L2020, PFRON, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu województwa. Szacuje się, że koszt remontu zamku wyniesie ok. 14 mln zł.


Lubuski Ośrodek Rehabilitacyjno-Ortopedyczny w Świebodzinie jest pełnoprofilową placówką ortopedyczno-rehabilitacyjną. Jednostka obejmuje opieką zarówno dzieci jak dorosłych, wykonując rocznie blisko 2000 skomplikowanych operacji, rekonstrukcji ortopedycznych narządu ruchu w tym skrzywień kręgosłupa, endoprotezoplastyki stawów, chirurgii kolana oraz ręki.

Lecznica posiada II stopień referencji dzięki wysokiej jakości wykonywanych usług i doświadczonej kadrze medycznej. Współpracuje z Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu, Uniwersytetem Medycznym w Bydgoszczy oraz wieloma innymi ośrodkami krajowymi i zagranicznymi.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum