Świdnica: rozpoczęła się budowa pogotowia ratunkowego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 kwietnia 2014 16:37

Na znacznie lepsze warunki udzielania pilnej pomocy medycznej będą mogli liczyć od 2015 r. mieszkańcy Świdnicy i okolicznych gmin. Rozpoczęła się właśnie budowa nowego budynku pogotowia ratunkowego.

Jak powiedziała Małgorzata Jurkowska, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy, budowa nowego budynku dla pogotowia jest konieczna ze względu na złe warunki panujące w obecnym obiekcie.

-  W miejscu, w którym teraz pracujemy, kiedyś znajdował się jeden z oddziałów miejscowego szpitala. Nie jest on więc odpowiednio przystosowany do naszych potrzeb. Poza tym, jest już wysłużony i za ciasny - dodała.

W nowym obiekcie będzie więcej miejsca. Mieścił się w nim będzie także dodatkowy gabinet lekarski oraz zabiegowy, a także dwa dodatkowe pokoje dla zespołów ratowniczych. Powstaną również miejsca postojowe dla karetek zapasowych.

- Dzięki tej inwestycji z pewnością zmienią się warunki udzielania świadczeń w święta, weekendy i w nocy - zaznaczyła Jurkowska.

Koszt inwestycji to 3,3 mln zł. Pieniądze na budowę pochodzą ze środków pogotowia ratunkowego, budżetu powiatu świdnickiego oraz sześciu okolicznych gmin, które postanowiły dołożyć się do tej inwestycji.

Według Jurkowskiej, do końca listopada 2014 r. powinny zakończyć się prace budowlane, natomiast w styczniu 2015 r. budynek nowego pogotowia zostanie oddany do użytku.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum