Suwałki: ponad 8 mln zł na projekt "Zdrowe: matka i dziecko" dla szpitala wojewódzkiego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 16 stycznia 2019 19:44

Szpital Wojewódzki w Suwałkach (Podlaskie) otrzymał z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku 8,1 mln zł na realizację projektu pt. "Zdrowe: matka i dziecko". Placówka kupi aparaturę i sprzęt do kilku oddziałów i wyremontuje oddział ginekologiczny.

Suwałki: ponad 8 mln zł na projekt "Zdrowe: matka i dziecko" dla szpitala wojewódzkiego
Projekt o wartości 8,1 mln zł uzyskał wsparcie z funduszy Unii Europejskiej w wysokości 6,9 mln zł. Fot. archiwum

Celem projektu jest poprawa jakości lecznictwa na oddziałach związanych z narodzinami dzieci i na innych oddziałach, gdzie leczone są dzieci i młodzież. Chodzi o oddziały: ginekologii, patologii ciąży i położnictwa, neonatologii, pediatrii i chirurgii dziecięcej.

Jak poinformował PAP dyrektor szpitala Adam Szałanda, za 6,5 mln zł zostanie kupiony sprzęt na te oddziały i do kilku poradni. - Będzie to sprzęt i aparatura do diagnostyki, leczenia oraz zabiegów w poradni endoskopii. Doposażymy także blok operacyjny w szpitalu - dodał Szałanda.

Pozostałe 1,6 mln zł szpital przeznaczy na modernizację oddziału ginekologicznego. Niedawno szpital wyremontował oddział położniczy i blok porodowy. - Po zrealizowaniu tego projektu będziemy posiadali cały zakres usług związanych z ginekologią i położnictwem na wysokim poziomie. Zmieni się komfort obsługi i leczenia matek, a także przychodzących na świat dzieci - powiedział PAP Szałanda.

Niedawno zostały także zmodernizowane oddziały pediatrii, chirurgii dziecięcej i neonatologii. - Nowe oddziały już jakiś czas działają, ale musimy je doposażyć w wysokiej jakości sprzęt medyczny. I temu ma służyć ten projekt - dodał Szałanda.

Projekt o wartości 8,1 mln zł uzyskał wsparcie z funduszy Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 w wysokości 6,9 mln zł.

Szpital Wojewódzki w Suwałkach przez ostatnich sześć lat pozyskał ponad 100 mln zł na rozwój, głównie na remonty oddziałów, wyposażenie i sprzęt medyczny. Prawie 40 mln zł pochodziło z budżetu woj. podlaskiego, pozostałe pieniądze głównie z UE.

PAP - Jacek Buraczewski

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum