Suwałki: oddział zakaźny już w nowym lokum

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 30 marca 2012 10:26

W Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach wyremontowano pomieszczenia, do których przeniesione zostały oddział oraz poradnia chorób zakaźnych. Pieniądze na realizację inwestycji (3,5 mln zł) pochodziły z budżetu województwa podlaskiego.

Dzięki przeprowadzce z ul. Bulwarowej do odnowionych pomieszczeń głównego budynku szpitala poprawią się warunki leczenia pacjentów. O około 300 tys. zł rocznie obniżą się także koszty funkcjonowania oddziału: transportu chorych na badania, dowozu posiłków dla pacjentów, ochrony i ogrzewania.

Oddział zajmuje powierzchnię 896 m kw. Spełnia standardy określone w rozporządzeniu ministra zdrowia z 2 lutego 2011 r. w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia ZOZ.

- Sale są głównie dwuosobowe, każda z własnym węzłem sanitarnym. Ponadto oddział ma trzy izolatki i system monitoringu pacjentów - powiedział nam Cezary Cieślukowski, członek zarządu województwa podlaskiego odpowiedzialny za ochronę zdrowia, który 28 marca uczestniczył w uroczystym otwarciu jednostki.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum