Suwałki: gruntowny remont pulmonologii, szpital kupił 200 urządzeń

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 stycznia 2019 12:31

4,4 mln zł kosztował remont i wyposażenie w nowy sprzęt oddziału pulmonologicznego Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach, który nie był remontowany od ponad 30 lat.

Suwałki: gruntowny remont pulmonologii, szpital kupił 200 urządzeń
Czasami, tak jak w przypadku suwalskiego szpitala, prace modernizacyjne są prowadzone na oddziałach, które nie były remontowane od dziesięcioleci. Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Remont został sfinansowany w 85 proc. z regionalnego programu operacyjnego województwa. Pozostałe 15 proc. pieniędzy przekazał na ten cel zarząd województwa.

Dyrektor szpitala Adam Szałanda poinformował PAP, że oddział zmienił się całkowicie. - Wszystko uległo tam zmianie, pozostał oczywiście ten sam personel - dodał Szałanda.

Na nowym oddziale zostały wyremontowane wszystkie pomieszczenia. Wszystkie sale są wyposażone w sanitariaty. W dwóch pomieszczeniach powstały specjalne stanowiska intensywnego nadzoru medycznego dla pacjentów w szczególnej sytuacji zdrowotnej. W sumie na oddziale jest 36 łóżek.

Szałanda poinformował, że szpital kupił w ramach projektu około 200 urządzeń medycznych, m.in. wideobronchoskopy, kardiomonitory, kapnografy czy dezynfektory. Obecnie na oddziale wszystkie urządzenia są nowe.

- Oddział został przystosowany do standardów obowiązujących w obiektach ochrony zdrowia. Podniesie to komfort pracy dla personelu, ale przede wszystkim lepsze warunki będą mieli pacjenci - powiedział Szałanda.

Szpital Wojewódzki w Suwałkach przez ostatnich sześć lat pozyskał ponad 100 mln zł na rozwój placówki, głównie na remont poszczególnych oddziałów, ich wyposażenie i nowy sprzęt medyczny. Blisko 40 mln zł pochodzi z budżetu woj. podlaskiego, pozostałe pieniądze - głównie z UE.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum