Suwałki: doposażenie oddziału chirurgii ogólnej

Autor: KL/Rynek Zdrowia • • 21 marca 2011 09:31

Uruchomiony miesiąc temu oddział chirurgii ogólnej SP Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach wciąż stoi pusty. Placówce nie starczyło bowiem pieniędzy na zakup mebli i wyposażenia. Pacjenci mają jednak trafić na oddział jeszcze w tym miesiącu.

Suwałki: doposażenie oddziału chirurgii ogólnej
Nowy oddział kosztował 4 mln zł. Wyremontowano pomieszczenia, zakupiono nowy sprzęt medyczny, ale zabrakło środków m.in. na szafki, krzesła i biurka.

Z pomocą przyszedł Narodowy Fundusz Ochrony Zdrowia - organizacja pożytku publicznego, która w Suwałkach działa od 2005 roku. Przekaże ona około 30 tys. zł na zakup potrzebnych mebli i sprzętu.

- Dyrekcja szpitala przedstawiła nam potrzeby oddziału, my zaś zebraliśmy oferty od producentów i handlowców, oszacowaliśmy kwotę, która w zupełności wystarczy na zakup potrzebnych mebli i zadeklarowaliśmy, że taką sumę przekażemy lecznicy - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Elżbieta Chmielewska, dyrektor biura NFOZ w Suwałkach.

Organizacją przetargu i finalizacją zakupu zajmie się już sam szpital. W sumie w ciągu sześciu tygodni jednostka powinna być całkowicie wyposażona. Część potrzebnego umeblowania zostanie  tymczasowo przeniesiona z innych oddziałów szpitala.

W sumie w ciągu ostatnich pięciu lat suwalskie biuro NFZOZ zebrało ponad półtora miliona złotych. Pieniądze trafiły na zakup aparatury medycznej i modernizację lokalnych lecznic.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum