Suwałki: 2 mln zł dla szpitala na nowy oddział urologiczny

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 czerwca 2017 19:12

2 mln zł, na nowy oddział urologiczny, przekazały władze województwa podlaskiego Szpitalowi Wojewódzkiemu w Suwałkach. Oddział ma być gotowy do końca tego roku.

Suwałki: 2 mln zł dla szpitala na nowy oddział urologiczny
Szpital Wojewódzki w Suwałkach. Fot. strona szpitala

Marszałek województwa podlaskiego Jerzy Leszczyński podpisał w czwartek (8 czerwca) umowę z dyrektorem suwalskiego szpitala na przekazanie z budżetu województwa 2 mln zł na modernizację oddziału.

Jak poinformował dyrektor szpitala Adam Szałanda, placówka w piątek ogłosi przetarg, by jak najszybciej rozpocząć przenosiny i remont oddziału. 2 mln zł mają być przeznaczone na adaptację nowych pomieszczeń dla urologii oraz wyposażenie oddziału w nowy sprzęt.

Szałanda dodał, że oddział trzeba szybko wyremontować z kilku powodów: po pierwsze aby polepszyć jakość usług medycznych, po drugie, aby stworzyć miejsce - tzw. pomieszczenia rotacyjne, niezbędne podczas modernizacji kolejnych oddziałów szpitalnych.

- Chcemy modernizować kolejne oddziały, ale musimy mieć wolne pomieszczenia, gdzie przeniesiemy pacjentów bez konieczności zmniejszania usług medycznych. Taką role będą w przyszłości pełniły obecne pomieszczenia oddziału urologii - powiedział Szałanda.

W suwalskim szpitalu, na 21 oddziałów są jeszcze 3 niezmodernizowane. Dyrektor chce w 2018 roku modernizować oddział chirurgii.

- Chcemy modernizować w województwie podlaskim szpitale, takie jak w Suwałkach, który otrzyma najwyższy poziom referencyjności. Musimy zadbać, aby jakość świadczonych usług medycznych była na jak najwyższym poziomie - powiedział dziennikarzom Bogdan Dyjuk, członek zarządu województwa podlaskiego, odpowiedzialny za służbę zdrowia.

Szpital Wojewódzki w Suwałkach przez ostatnich sześć lat zainwestował w remonty i modernizację placówki 98 mln zł, z czego 32 mln pochodziły z budżetu województwa. Pozostałe środki pochodziły głównie z UE.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum