Supraśl: szpital uzdrowiskowy ma być otwarty jeszcze we wrześniu

Autor: bialystokonline.pl/Rynek Zdrowia • • 14 września 2017 11:30

Szpital rehabilitacyjno-uzdrowiskowy w Supraślu (Podlaskie) ma być uruchomiony jeszcze we wrześniu. W placówce trwają teraz tzw. odbiory techniczne.

Supraśl: szpital uzdrowiskowy ma być otwarty jeszcze we wrześniu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wraz z końcem września w Supraślu - przy ul. Kodeksu Supraskiego - w ścisłej strefie uzdrowiskowej A, otwarty zostanie specjalistyczny szpital. W ostatnim czasie zakupiono sprzęt medyczny do kinezyterapii, hydroterapii, balneoterapii, masaży zdrowotnych, sprzęt kardiologiczny, komorę do krioterapii i szereg innych niezbędnych urządzeń.

Będzie to miejsce dla osób zainteresowanych np. leczeniem borowiną - przypomina serwis bialystokonline.pl. Planowane jest także przeprowadzanie zabiegów rehabilitacyjnych z wykorzystaniem wody mineralnej lub ziół. Zabiegi docelowo mają być dofinansowane przez NFZ.

Szpital ma dwa piętra i zaoferuje ok. 250 miejsc dla kuracjuszy. To jedna z największych i najważniejszych inwestycji w Supraślu od wielu lat. Powierzchnia działki, na której zbudowano obiekt, wynosi 1,1 ha. Inwestorem jest białostocka spółka Holmed Zdrój.

Więcej: www.bialystokonline.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum