Supraśl nie utraci statusu uzdrowiska

Autor: gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 07 lutego 2014 09:48

Miasteczko Supraśl nie musi się obawiać, że utraci status uzdrowiska. Zawdzięcza to ośrodkowi wypoczynkowemu Knieja, który otworzył pierwszy punkt uzdrowiskowy. Minister zdrowia kilka dni temu wydał pozytywną dla Supraśla decyzję

Choć Supraślowi oficjalny status nadano w 2002 r., to przez te lata niewiele w tym zakresie zrobiono. Ostateczne warunki miały być spełnione do końca 2013 r. Jednym z nich miało być sanatorium, co się w końcu udało.

Resort zdrowia zdecydował o wpisaniu zakładu przyrodoleczniczego i sanatorium Knieja w Supraślu na listę zakładów prowadzących działalność uzdrowiskową. Pacjenci w supraskiej Kniei mogą liczyć na zabiegi rehabilitacyjne, ortopedyczne, kinezoterapię, zajęcia na basenie.

Jednak za leczenie tutaj trzeba będzie płacić, bo ośrodek nie ma umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jesienią tego roku ma będzie ogłoszony konkurs na finansowanie leczenia uzdrowiskowego, wówczas Knieja wystartuje w konkursie, na kontrakt w 2015 roku.

Ponadto Supraśl chce rozpocząć leczenie uzdrowiskowe stosując borowinę. Jej pokłady znajdują się we wsi Podsokołda. Jednak do tej pory nie były one wykorzystywane. Urząd Miasta ogłosi przetarg na dzierżawę złóż.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum