Staszów: dobrze jest mieć zagraniczne wsparcie

Autor: TVP Kielce, Echo Dnia/Rynek Zdrowia • • 21 września 2009 15:19

W Szpitalu Powiatowym w Staszowie trwają przygotowania do wielkich inwestycji. W nowym pawilonie, na którego budowę rozpisano przetarg, ma powstać nowoczesny blok operacyjny.

Staszów: dobrze jest mieć zagraniczne wsparcie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ogłoszono przetarg na budowę nowego bloku Szpitala Powiatowego w Staszowie. Projekt przewiduje budowę bloku operacyjnego i częściowe jego wyposażenie. Budynek będzie miał jedno piętro, cztery nowoczesne sale operacyjne i salę wybudzeń. Na parterze umiejscowiona zostanie centralna sterylizatornia, sale endoskopowe, gabinety specjalistyczne oraz zaplecze techniczne.

Na część inwestycji pieniądze już są, na inne Szpital Powiatowy w Staszowie złożył wnioski i czeka na dofinansowanie. Placówka już otrzymała ponad 8 milionów złotych dofinansowania ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

W planach szpital ma również przebudowę lądowiska dla helikopterów. Na ten cel otrzymał od Ministerstwa Zdrowia blisko 3 mln zł. Ponadto, szpital zamierza zamontować solary, co ma zapewnić ciepłą wodę przez cały rok.

Dyrektor staszowskiej placówki Marek Tombarkiewicz wyjaśnia, że ubiega się o dofinansowanie na modernizację szpitala, m.in. z funduszy norweskich i ochrony środowiska. W ciągu ostatnich lat w ramach dostosowywania szpitala do unijnych standardów, odnowiono m.in. oddział ginekologiczny, a w przyszłym roku remont czeka chirurgię i internę.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum