Starogard Gdański: szpital ma nową serwerownię

Autor: Radio Gdańsk/Rynek Zdrowia • • 26 września 2018 09:35

W Szpitalu Kociewskim Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim papierowa dokumentacja medyczna zostanie zastąpiona elektroniczną. Dzięki temu pacjent zyska dostęp on-line do swoich wyników. Placówkę czeka też budowa nowego bloku operacyjnego.

Do nowej serwerowni w szpitalu w Starogardzie Gdańskim trafią wszystkie dane pacjentów i dokumentacja medyczna. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Do nowej serwerowni trafią wszystkie dane i dokumentacja medyczna. Ich kopie ze względu bezpieczeństwa zostaną zmagazynowane na oddzielnych nośnikach w innym budynku. Wszystkie urządzenia są podwojone na wypadek awarii. Gdyby do niej doszło, jedno urządzenie obsłuży całą sieć - podaje Radio Gdańsk. 

Pacjenci na wizyty, zabiegi i konsultacje będą mogli rejestrować się tak jak do tej pory telefonicznie, ale także przez internet. Zyskają dostęp do portalu, w którym możliwe będzie sprawdzenie daty i godziny wizyty.

Oprócz budowy nowej serwerowni zarządzający szpitalem planują największy remont w historii placówki. Największe zmiany czekają blok operacyjny. Jego remont pochłonie 25 mln. zł. Drugie tyle pójdzie na unowocześnienie pięciu oddziałów: neurologii, kardiologii, wewnętrznego, udarowego i chirurgii ogólnej.

Więcej: www.radiogdansk.pl

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum