Starachowice: budowa dwóch tężni solankowych w budżecie obywatelskim

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 września 2019 08:07

Internetowe głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego na 2020 r. w Starachowicach (Świętokrzyskie) rozpoczęło się w poniedziałek (2 września). Można wybierać z 21 inicjatyw zaproponowanych przez mieszkańców. Do wydania jest 1,2 mln zł.

Starachowice: budowa dwóch tężni solankowych w budżecie obywatelskim
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

To szósta edycja budżetu partycypacyjnego w Starachowicach. Władze miasta, podobnie jak w poprzednich latach, zarezerwowały na ten cel 1,2 mln zł.

Do końca lipca mieszkańcy Starachowic - którzy ukończyli 16 lat i są tu zameldowani - zgłaszali propozycje przedsięwzięć do realizacji. Wnioski były poparte przez grupy mieszkańców.

Miejski samorząd w tym roku powrócił do pierwotnej koncepcji realizacji budżetu obywatelskiego w Starachowicach i podzielił miasto na cztery okręgi, których mogły dotyczyć proponowane inwestycje. Na każdy z okręgów przypada 300 tys. zł (w ostatnich latach miasto było podzielone na 23 okręgi, a koszt zaproponowanego zadania nie mógł być większy od 52 tys. zł.).

Do magistratu wpłynęły 22 projekty. Po ocenie formalnej do głosowanie dopuszczono 21 inicjatyw. Dotyczą one m.in.: inwestycji w infrastrukturę drogową i chodnikową na osiedlach, budowy dwóch tężni solankowych, budowy skateparku na placu "pod Skałkami", wymiany ogrodzenia przy miejskich przedszkolach.

W poniedziałek ruszyło internetowe głosowanie, które potrwa do 8 września. Z kolei od 13 do 15 września odbędzie się głosowanie tradycyjne - z kartami do głosowania i urnami - w czterech lokalach w każdym z okręgów. Wybrane przez mieszkańców projekty będą znane najpóźniej 20 września.

Realizacja zwycięskich projektów będzie finansowana w ramach budżetu miasta na 2020 r.

Katarzyna Bańcer (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze