Radio Rzeszów/Rynek Zdrowia | 11-07-2019 11:40

Stalowa Wola: w szpitalu otwarto nowy blok operacyjny

W najbliższy poniedziałek, 15 lipca lekarze ze Szpitala Powiatowego w Stalowej Woli rozpoczną swoją pracę na nowym bloku operacyjnym. Poprzedni obiekt miał 63 lata i był dopuszczony do użytkowania warunkowo.

Dzięki nowemu blokowi zwiększy się liczba wykonywanych zabiegów. Fot. Fotolia

Nowy blok operacyjny, który został uroczyście otwarty w środę, 10 lipca składa się z pięciu sal operacyjnych, sali wybudzeniowej oraz trzech sal zabiegowych pracowni endoskopowej. Jest też nowa centralna sterylizatornia.

Dzięki tej inwestycji, która w ocenie obecnego na otwarciu ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego, była jak najbardziej celowa, poprawi się komfort i bezpieczeństwo pacjentów oraz warunki pracy personelu. Zwiększy się także liczba wykonywanych zabiegów.

Koszt budowy nowego bloku operacyjnego to kwota 25 mln zł. 10 mln zł z tej sumy pochodziło z dotacji z funduszy unijnych, pozostałe finanse przekazał budżet powiatu stalowowolskiego.

To nie jedyna inwestycja, którą przeprowadził w ostatnich latach stalowowolski szpital przy współudziale środków unijnych i rządowych. Placówka zmodernizowała także SOR, wybudowała lądowisko dla śmigłowców sanitarnych oraz zakupiła nowoczesny sprzęt medyczny.

Więcej: radio.rzeszow.pl