Stalowa Wola: szpital pozyskał nowy angiograf

Autor: www.echodnia.pl/Rynek Zdrowia • • 12 czerwca 2017 09:34

Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli (Podkarpackie) wzbogacił się właśnie nowoczesny angiograf - urządzenie, bez którego nie sposób wyobrazić sobie funkcjonowania współczesnej kardiologii inwazyjnej. Placówka wzięła angiograf w leasing a koszt zakupu to prawie 3 mln zł.

Stalowa Wola: szpital pozyskał nowy angiograf
Na zdj. angiograf dwupłaszczyznowy. Fot. mat. prasowe (zdjęcie ilustracyjne)

Mimo że placówką zarządza powiat, 80 proc. pacjentów stanowią mieszkańcy gminy Stalowa Wola, dlatego też władze miasta wsparły inwestycję, decydując się pokryć pierwszą ratę leasingu w wysokości 500 tys. zł. Angiograf, który dotychczas był wykorzystywany w szpitalu uległ zupełnemu wyeksploatowaniu.

Jak tłumaczy Marek Ujda, ordynator Oddziału Kardiologicznego II w stalowowolskim szpitalu, zużyty angiograf był dobrej klasy, ale jego wiek przekroczył 10 lat i części zamienne do niego przestały już być dostępne. Bez tego urządzenia niemożliwe byłoby wykonywanie takich zabiegów jak koronarografia oraz angioplastyka, których odbywa się na oddziale około 2 700 rocznie .

Szpital czeka w najbliższej przyszłości jeszcze wiele inwestycji, m.in. budowa lądowiska dla śmigłowców na dachu, a także przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Zgodnie z planem w 2017 roku inwestycje szpitalne być może przekroczą nawet 30 mln zł, z czego aż 19 mln będzie pochodziło z budżetu Powiatu Stalowowolskiego. Na przyszły rok planowane są inwestycje za kolejne 28 mln, z czego ponad 11 milionów pochodzić będzie z budżetu Powiatu Stalowowolskiego.

Więcej: www.echodnia.eu

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum