Stalowa Wola: szpital będzie miał diagnostykę na najwyższym poziomie

Autor: Gość Sandomierski/Rynek Zdrowia • • 20 października 2015 12:50

Stalowowolski samorząd kupił dla Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli nową karetkę i dołożył 170 tys. zł do lasera urologicznego.Starosta zamierza jeszcze zakupić dwa nowoczesne aparaty USG.

Stalowa Wola: szpital będzie miał diagnostykę na najwyższym poziomie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Edward Surmacz, dyrektor szpitala w Stalowej Woli wyjaśnia, że diagnostyka na najwyższym poziomie to podstawa nowoczesnej medycyny. Dzisiaj taką nowoczesną pracownię diagnostyczną ma placówka, którą zarządza - podaje Gość Sandomierski.

Prace wykończeniowe w pomieszczeniach dla diagnostyki kosztowały 2,3 mln zł i zakończyły się w 2014 r. Rok temu zakupiono również nowoczesny tomograf komputerowy; MZ wyłożyło na ten cel 2,4 mln, powiat stalowowolski 600 tys., a szpital - 240 tys złotych.

W tym roku pracownia została wyposażona w kolejne urządzenia, w tym aparat rentgenowski kupiony za 300 tys. zł (z pieniędzy własnych szpitala), a także sfinansowany przez powiat wysokiej klasy aparat RTG typu Telekomando za 570 tys. zł.

To jednak nie koniec inwestycji w sprzęt. Starosta zamierza jeszcze zakupić dwa nowoczesne aparaty USG na potrzeby tej pracowni. To wydatek rzędu 500 tys. zł.

Więcej: sandomierz.gosc.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum