×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Stalowa Wola: powiat inwestuje w szpital

Autor: echodnia.eu/Rynek Zdrowia25 stycznia 2018 09:09

W ubiegłym roku powiat stalowowolski przeznaczył 47,8 miliona złotych na inwestycje. Zdecydowanie najwięcej nakładów dotyczyło służby zdrowia.

Stalowa Wola: powiat inwestuje w szpital
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W sumie, wydatki na ten cel w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli wyniosły ponad 20 mln zł, z czego aż 10,9 mln zł stanowiły środki pozyskane spoza budżetu powiatu - informuje Echo Dnia.

Lwią część zainwestowanych pieniędzy pochłonęła przebudowa szpitalnego oddziału ratunkowego wraz z budową lądowiska dla śmigłowców na dachu pawilonu diagnostyczno-zabiegowego. To inwestycja warta aż 14,8 miliona złotych.

Innymi, dużymi i kosztownymi zadaniami zrealizowanymi w ubiegłym roku w stalowowolskiej lecznicy były: zakup sprzętu i aparatury medycznej dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz zakup angiografu do Pracowni Hemodynamiki Oddziału Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii.

Jak podkreślał Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski, podczas konferencji prasowej, rok 2017 był rekordowym pod względem inwestycyjnym i trudno będzie go powtórzyć

Więcej: www.echodnia.eu

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze