Środa Śląska: PCZ chce zamknąć szpital, aby dokończyć remont

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia • • 22 maja 2015 19:48

Polski Holding Medyczny PCZ, właściciel m.in. szpitala w Środzie Śląskiej, ponad miesiąc temu wypowiedział umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia dotyczącą leczenia szpitalnego w Środzie Śląskiej.

Środa Śląska: PCZ chce zamknąć szpital, aby dokończyć remont

W krótkich wyjaśnieniach, jakie otrzymało średzkie starostwo, firma poinformowała, że szpital ma zostać czasowo zamknięty w celu dokończenia remontu.

Zgodnie z ustawą o działalności leczniczej, o czasowym zamknięciu szpitala ostateczną decyzję podejmuje wojewoda, a ten do tej pory nie otrzymał żadnego wniosku o czasowe zamknięcie placówki. Tymczasem do 22 maja 2015 r. do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego nie wpłynął wniosek o czasowe zamknięcie szpitala w Środzie Śląskiej.

Właściciel szpitala ma jeszcze miesiąc na złożenie stosownego wniosku do urzędu wojewódzkiego - od 1 lipca wejdzie w życie wypowiedzenie umowy placówki z NFZ.

Z korespondencji pomiędzy spółką a wrocławskim oddziałem NFZ Gazeta Wrocławska dowiedziała się się, że Polski Holding Medyczny PCZ chce zamknąć szpital na sześć miesięcy. Decyzja ta jest podyktowana koniecznością dokończenia remontu.

Więcej: www.gazetawroclawska.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum