Śrem: modernizacja szpitala zakończona

Autor: Radio Merkury/Rynek Zdrowia • • 24 listopada 2009 11:24

Nowy blok operacyjny i nową pracownię rezonansu magnetycznego otwarto we wtorek (24 listopada) w Szpitalu Powiatowym w Śremie. Tym samym zakończono najważniejszy etap modernizacji szpitala.

Nowy blok operacyjny to cztery sale operacyjne i piąta - w której wykonywane będą wyłącznie cesarskie cięcia. Starosta śremski Tadeusz Waczyński uważa, że najważniejszym efektem tej inwestycji jest maksymalne zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów, bo dotychczasowe sale nie spełniały wymafań, które wejdą za kilka lat w życie.

Rozbudowa szpitala i stworzenie bloku kosztowało blisko 19 milionów złotych, z czego ponad 14 - pochodziło z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego.

Natomiast otwarcie pracowni rezonansu magnetycznego sprawi, że pacjenci wymagający nieinwazyjnych badań głowy czy kręgosłupa nie będą już musieli jeździć do Leszna czy Poznania. Pracownia ruszy u progu nowego roku, po podpisaniu kontraktu z NFZ.

Wcześniej w ramach podnoszenia standardów w śremskim szpitalu przeprowadzono termomodernizację, odnowiono kilka oddziałów i stworzono oddział ortopedyczny.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum