Sosnowiec: szpital miejski chce leczyć hipotermię i skrajną otyłość

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 20 kwietnia 2017 12:50

Przy Sosnowieckim Szpitalu Miejskim trwa budowa bloku operacyjnego wraz z oddziałem intensywnej opieki medycznej. Dyrekcja ma również plany uruchomienia ośrodka leczenia hipotermii oraz stworzenia stanowiska do leczenia pacjentów ze skrajną otyłością.

Sosnowiec: szpital miejski chce leczyć hipotermię i skrajną otyłość
Nowy pawilon sosnowieckiego szpitala ma być gotowy w stanie surowym już w czerwcu lub lipcu. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Nowy pawilon sosnowieckiego szpitala ma być gotowy w stanie surowym już w czerwcu lub lipcu. Wtedy prace przeniosą się do wnętrza. Oddanie do użytkowania w pełni wyposażonego obiektu planowane jest na sierpień/wrzesień 2018 r. - informuje Gazeta Wyborcza.

W podziemnej części 3-kondygnacyjnego pawilonu (ze szpitalem zostanie połączony 12-metrowym łącznikiem) znajdzie się zaplecze techniczne. Parter zajmą oddział intensywnej opieki medycznej z 12 stanowiskami i szpitalne poradnie.

Na piętrze zaplanowano zaś 6-salowy blok operacyjny dla chirurgii, ortopedii, urologii, ginekologii i otolaryngologii oraz salę szkoleniową dla lekarzy.

Zarząd szpitala opracował ponadto koncepcję, zgodnie z którą przy OIOM-ie miałby powstać pierwszy w woj. śląskim ośrodek leczenia hipotermii. Innowacją na skalę regionu miałoby być również specjalistyczne stanowisko do leczenia skrajnie otyłych pacjentów.

Więcej: www.wyborcza.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum