Sosnowiec: remonty w szpitalach

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia • • 12 września 2011 13:51

Sosnowieckie szpitale prześcigają się w inwestycjach. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary zakończyła się właśnie termomodernizacja. Natomiast w Szpitalu Miejskim pełną parą idą prace przy budowie oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej .

Sosnowiec: remonty w szpitalach
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 ocieplono ponad 26 tys. metrów kwadratowych ścian, wymieniono 2700 okien, a przy okazji zagospodarowano na szpitalny ogród plac za budynkiem. 

Dzięki ociepleniu i nowym oknom szpital zaoszczędzi do 30 procent energii, co daje ok. 650 tys. zł rocznie. Okna od strony południowej (tam, gdzie są sale pacjentów) mają specjalne filtry, które chronią pomieszczenia od upału. 

Z kolei w Szpitalu Miejskim trwa kapitalny remont bloku, w którym znajdzie się oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej. Wszystko ma być gotowe do końca roku. Koszt - prawie 3 miliony złotych. Zamiast ośmiu, jak do tej pory, będzie 16 sal dla pacjentów, 1-, 2- i 3-osobowych. Każda będzie miała łazienkę i toaletę.
 
Zamiast jednej sali zabiegowej, pojawią się trzy. Będzie też część septyczna, sale nadzoru pooperacyjnego i ambulatoryjne. 
 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum