Sosnowiec: powstaje oddział dla pacjentów z mukowiscydozą

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 17 stycznia 2016 17:59

Jeszcze w br. w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 św. Barbary w Sosnowcu powstanie 11 powiększonych izolatek. Dzięki temu chorzy na mukowiscydozę będą mogli leczyć się i rehabilitować w jednym miejscu.

Dzięki nowemu oddziałowi chorzy na mukowiscydozę będą mogli leczyć się i rehabilitować w jednym miejscu Fot. Archiwum RZ

Jak szacuje Tadeusz Bold, ordynator oddziału pulmonologii i nowotworów płuc w sosnowieckiej lecznicy, w województwie śląskim jest około 60-70 pacjentów z mukowiscydozą po 18. roku życia. Dotychczas byli oni leczeni w Rabce-Zdroju, gdzie działa wyspecjalizowany oddział dziecięcy. Obecnie są już dorośli i trzeba zapewnić im możliwość kontynuowania terapii - informuje Gazeta Wyborcza.

Dlatego prof. Jerzy Kozielski, śląski konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób płuc, zaapelował o stworzenie specjalistycznej opieki dla dorosłych w regionie.

W szpitalu św. Barbary znalazły się odpowiednie warunki lokalowe, by stworzyć wyspecjalizowany oddział. Na 10. piętrze trwa właśnie remont. Jeszcze w tym roku ma tam powstać 11 powiększonych izolatek.

Ordynator nie obawia się o kontrakt z NFZ.

Więcej: http://sosnowiec.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum