×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Sosnowiec: otwarcie nowoczesnego kampusu Wydziału Farmaceutycznego

Autor: KL/Rynek Zdrowia13 października 2013 09:41

15 października otwarty zostanie kampus Wydziału Farmaceutycznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu.

Sosnowiec: otwarcie nowoczesnego kampusu Wydziału Farmaceutycznego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W głosowaniu internautów obiekt zdobył I miejsce w Konkursie na Najlepszą  Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego.  Sześciokondygnacyjny budynek pomieści 11 katedr i zakładów, w drugim budynku znajduje się dwukondygnacyjna sala audytoryjna na 300 osób.

- Kampus Wydziału Farmaceutycznego to trzy, połączone przewiązkami, nowe obiekty, o łącznej powierzchni użytkowej 7900 m2, zlokalizowane wraz z pawilonem administracyjnym, na terenie o łącznej powierzchni 9659 m2. - Pierwszy z obiektów, pięciokondygnacyjny, pełni z powodzeniem, już od roku akademickiego 2007/2008, swoją funkcję nowoczesnej bazy naukowo-dydaktycznej - informuje nas Agata Kalafarska, rzecznik Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

W skład kampusu wchodzą też dwa parterowe pawilony, w których znajdzie swą lokalizację Kolegium Kształcenia Podyplomowego, część dziekanatu, jak i zaplecze administracyjno-techniczne.

Nowa część kampusu kosztowała 33,5 mln zł.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze