Sosnowiec: nowoczesny oddział ortopedyczny w szpitalu św. Barbary - otwarty

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 lutego 2014 17:28

Klimatyzowane sale zabiegowe, pokoje dla dzieci wyposażone w łóżka dla rodziców oraz sale chorych z aneksami kuchennymi to udogodnienia, z których będą mogli korzystać pacjenci otwartego w środę (19 lutego) oddziału ortopedii w szpitalu św. Barbary w Sosnowcu.

- Nowa ortopedia zapewnia komfortowe sale dla pacjentów wyposażone w jedno, dwa lub trzy łóżka. Każda sala ma aneks kuchenny, prysznic, toaletę. Pacjenci wymagający szczególnej opieki mają do dyspozycji specjalne, regulowane łóżka. Dodatkowo, w oknach od strony południowej, zamontowano filtry chroniące przed promieniowaniem UV. Dzięki temu latem będzie chłodniej - poinformował rzecznik szpitala Mirosław Rusecki.

W oddziale znajdują się również dwa pokoje dla najmłodszych pacjentów. Rusecki dodaje, że pokoje dla dzieci wyposażono dodatkowo w łóżka dla rodziców.

Remont Klinicznego Oddziału Ortopedii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu trwał rok i wraz z wyposażeniem w sprzęt kosztował ok. 5,7 mln zł. Większość środków pochodzi z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Ministerstwa Zdrowia.

Sosnowiecki oddział ortopedyczny, w którym znajduje się ok. 67 łóżek, jest jednym z największych w Śląskiem. Rocznie wykonuje się tutaj ok. 2 tys. zabiegów operacyjnych z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu u dorosłych i dzieci - z wykorzystaniem najnowszych implantów i technik operacyjnych.

Remont kliniki ortopedycznej stanowi kolejny etap modernizacji szpitala św. Barbary. Prace rozpoczęły się w 2009 r. Dotąd przeprowadzono m.in. informatyzację szpitala, wymieniono windy, zainstalowano pocztę pneumatyczną ułatwiającą komunikację na terenie szpitala, przeprowadzono termomodernizację obiektu, wyremontowano też cztery kondygnacje lecznicy, otwarto bank tkanek i komórek.

Pod koniec ub.r. kosztem blisko 4,8 mln zł uruchomiony został nowoczesny kompleks diagnostyczno-operacyjny przeznaczony do leczenia urazów wielonarządowych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum