×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Sosnowiec: była szkoła górnicza, będzie stacjonarne hospicjum

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia08 grudnia 2017 11:46

8 grudnia br. w budynku dawnej szkoły górniczej przy ul. Hubala-Dobrzańskiego w Sosnowcu odbędzie się oficjalne otwarcie pierwszej w regionie stacjonarnej placówki hospicyjnej. W skład hospicjum wejdzie także wybudowany od podstaw obiekt z pokojami dla podopiecznych.

Sosnowiec: była szkoła górnicza, będzie stacjonarne hospicjum
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Budowę ukończono bardzo szybko - pierwsze maszyny na placu budowy stanęły w listopadzie 2016 r.

Adaptacja polegała na dostosowaniu pomieszczeń byłej szkoły do realizacji takich funkcji, jak dzienny ośrodek pobytu dla osób chorych, rehabilitacja, psychoterapia, gabinety lekarskie i pielęgniarskie. W nowo dobudowanej części będą natomiast znajdować się pokoje dla osób objętych opieką całodobową.

Obecnie Hospicjum Sosnowieckie im. św. Tomasza Apostoła z siedzibą przy ul. 3 Maja ma pod swoją opieką ponad 140 chorych w trybie środowiskowym, w domu podopiecznego. Zgodnie z założeniami, w stacjonarnej placówce przygotowane zostanie miejsce dla dwudziestu chorych, którzy objęci zostaną opieką całodobową. Oprócz nich pomoc znajdzie tutaj dwudziestu innych, ale na zasadzie opieki dziennej, kilkugodzinnej.

Rocznie z hospicyjnej placówki opiekuńczej skorzysta nawet tysiąc osób.

Dawny budynek szkolny został hospicyjnemu stowarzyszeniu przekazany przez miasto za 1 proc. wartości - podaje Dziennik Zachodni. Na wyposażenie w niezbędny sprzęt hospicjum otrzymało dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w ramach EFS RPO WŚl. 2014-2020 w wys. ok. 2,8 mln zł.

Więcej: www.dziennikzachodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze