Sosnowiec: Szpital Miejski zachęca - najlepiej rodzić u nas

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 17 listopada 2010 10:58

Sosnowieckie Centrum Opieki nad Matką i Noworodkiem w Szpitalu Miejskim zostanie otwarte w połowie grudnia, ale dyrekcja już zabiega o pacjentki.

Sosnowiec: Szpital Miejski zachęca - najlepiej rodzić u nas

W czwartek, 18 listopada zorganizowany zostanie Dzień Otwarty w Centrum Opieki nad Matką i Noworodkiem. Przyszłe matki mają szansę sprawdzić, w jakich warunkach będą rodzić.

Na Centrum, którego budowa kosztowała 11 mln zł, a wyposażenie około 3 mln, składa się oddział ginekologiczny, położniczy, noworodkowy, poradnia dla kobiet i szkoła rodzenia.

– Pomieszczenia spełniają unijne normy. Pokoje są jednoosobowe, maksymalnie trzyosobowe, wszystkie z łazienkami i dostępem do internetu – mówi dyrektor  Szpitala Miejskiego w Sosnowcu Zbigniew Swoboda.

Dyrektor Swoboda zapewnia też, że Centrum będzie oferowało możliwość skorzystania z darmowego znieczulenia przy porodzie wszystkim pacjentkom, które wyrażą takie życzenie.

Udostępnienie pomieszczeń Centrum zwiedzającym to kolejna akcja marketingowa sosnowieckiego szpitala. Wcześniej w jednym z centrów handlowych personel lecznicy wykonał ponad 100 badań USG i rozdawał ulotki zachęcające do wybrania Centrum na miejsce porodu (porody należą do świadczeń nielimitowanych, nie ma zatem możliwości generowania nadwykonań, za które NFZ nie zawsze płaci).

– Nie ukrywam, że naszą ambicją jest, aby rodziły u nas również panie z okolicznych miejscowości: z Będzina, Czeladzi, Katowic – zaznacza dyrektor Swoboda.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum