Sopot: wybudują szpital z rocznym opóźnieniem

Autor: Trójmiasto/Rynek Zdrowia • • 14 lutego 2017 18:49

Europejskie Centrum Rodziny, które przy ul. Polnej w Sopocie wybuduje Invicta, powstanie z co najmniej rocznym opóźnieniem. Wszystko dlatego, że inwestor wciąż pracuje nad dokumentacją konieczną do uzyskania pozwolenia na budowę.

Sopot: wybudują szpital z rocznym opóźnieniem
FOT. Archiwum RZ; zdjęcie ilustracyjne

Centrum ma składać się z sześciu odrębnych budynków. Pierwsze prace związane z budową szpitala, zgodnie z założeniami, miały ruszyć w drugiej połowie 2016 r. Tak się jednak nie stało, przez co planowane zakończenie budowy z końca 2017 roku przesunięto na drugą połowę 2018 roku. Koszt inwestycji szacowany jest na 60-100 mln zł.

Według zapowiedzi w sopockim centrum medycznym ma powstać szpital ginekologiczno-położniczy z częścią zabiegową, salami porodowymi i operacyjnymi oraz częścią pobytową.

W kompleksie znajdą się też kliniki i laboratoria medyczne, centrum diagnostyki jednego dnia z przychodnią i apteką oraz ośrodek rehabilitacji dla osób z problemami ruchu, a także szkoła rodzenia czy przyszpitalne przedszkole.

Jak wyjaśniają włodarze miasta utworzenie szpitala ginekologiczno-położniczego jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców dotyczące oferty medycznej w kurorcie.

Więcej: zdrowie.trojmiasto.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum