Sopot: w budynku Centrum Opieki Geriatrycznej powstanie oddział covidowy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 października 2020 08:01

W budynku Centrum Opieki Geriatrycznej przy ul. 23 marca w Sopocie zostanie utworzony specjalistyczny oddział II poziomu, przeznaczony dla 30 chorych na COVID-19. Ma on być gotowy 5 listopada - poinformował w czwartek (29 października) magistrat.

Sopot: w budynku Centrum Opieki Geriatrycznej powstanie oddział covidowy
Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

"Dzięki wybudowaniu szpitala geriatrycznego dziś jesteśmy w stanie zrobić więcej. Sytuacja jest dramatyczna i musimy zrobić wszystko aby pomóc jak największej liczbie osób. Każde łóżko jest dziś bezcenne, jest na wagę ludzkiego życia. Dziękuję pani doktor Barbarze Gierak-Pilarczyk, prezes Pomorskiego Centrum Reumatologicznego, i całemu zespołowi za podjęcie się stworzenia i poprowadzenia tego oddziału" - powiedział prezydent Sopotu, cytowany w komunikacie prasowym w czwartek.

Rzeczniczka sopockiego magistratu Izabela Heidrich wyjaśniła, że oddział będzie w pełni oddzielony od pozostałych, pacjenci ani personel nie będą się ze sobą mieszać. Dodała, że rehabilitacja stacjonarna działać będzie normalnie. Podkreśliła, że w normalnym trybie funkcjonuje także szpital reumatologiczny przy ul. Grunwaldzkiej.

Centrum Opieki Geriatrycznej w Pomorskim Centrum Reumatologicznym im. dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie otwarto w listopadzie ubiegłego roku. Koszt jego budowy wyniósł ponad 31 mln zł. Budynek ma ponad 4,5 tys. mkw. Wyposażony jest w nowoczesny sprzęt diagnostyczny i rehabilitacyjny. Jest to pierwszy szpital w woj. pomorskim, który kompleksowo opiekuje się osobami starszymi.

Pomorski Urząd Wojewódzki poinformował w czwartek wieczorem na swojej stronie internetowej, że we wszystkich szpitalach w regionie jest 1206 łóżek covidowych, z czego 623 są zajęte. Z 61 respiratorów dla pacjentów zakażonych koronawirusem w użyciu są 52 urządzenia.

Anna Machińska (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum