Sopot: ruszyły prace związane z budową Europejskiego Centrum Rodziny

Autor: Dziennik Bałtycki, JW/Rynek Zdrowia • • 23 maja 2019 11:15

W Sopocie przy ul. Polnej rozpoczęto wyrównywanie powierzchni terenu i wycinkę zieleni pod budowę prywatnej porodówki - Europejskiego Centrum Rodziny. Całość, w sumie pięć budynków, ma być gotowa po 2022 roku.

Sopot: ruszyły prace związane z budową Europejskiego Centrum Rodziny
Projekt Europejskiego Centrum Rodziny w Sopocie. Fot. Studio FAAB

Uporządkowanie działki potrwać ma do końca maja, potem rozpoczną się prace budowlane, związane z realizacją pierwszego etapu inwestycji. Najpierw powstać mają - w jednym obiekcie - laboratoria medyczne, punkt pobrań oraz centrum badawczo-rozwojowe - informuje Dziennik Bałtycki.

Trzy kolejne budynki mają powstać do 2022 r. Oddanie ostatniego budynku, w którym będzie się mieścić najbardziej wyczekiwana część inwestycji, czyli porodówka, ma być gotowy po 2022 roku.

Inwestorem jest Invicta Nieruchomości, spółka zależna od gdańskiej firmy Invicta. Za grunt o powierzchni ponad 1,1 ha inwestor w 2016 r. zapłacił ok. 10 mln zł. Europejskie Centrum Rodziny ma kosztować 60-100 mln zł. 

Projekt zakłada również działalność edukacyjną placówki dla personelu medycznego z dziedziny ginekologii, położnictwa i medycyny prenatalnej.

Jak deklaruje inwestor, będzie korzystał z programów i kontraktów z NFZ, aby opieką lekarską objąć jak największą liczbę pacjentów. Sopocianki od początku lat 60., kiedy zamknięto miejski szpital działający w pałacu na Stawowiu, rodzą na porodówkach w Gdańsku lub Gdyni.

Założenia projektowe ECR wykonało warszawskie biuro FAAB Architektura Białobrzeski i Figurski. Architektura budynków zespołu jest inspirowana fotografiami fal morskich francuskiego artysty Pierre Carreau.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum