Sopot: prezydent stawia na szpital i dojazdy do obwodnicy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 listopada 2014 13:30

Pozyskanie środków unijnych na budowę szpitala geriatrycznego w Sopocie oraz dróg dojazdowych z miasta do obwodnicy - to najważniejsze przedsięwzięcia, jakie w ciągu najbliższych czterech lat chce zrealizować Jacek Karnowski, wybrany ponownie na prezydenta.


Sopot: prezydent stawia na szpital i dojazdy do obwodnicy

Jacek Karnowski w rozmowie z PAP wyjaśnia, że w nowej kadencji najważniejszym zadaniem będzie pozyskanie środków unijnych z kolejnego, trzeciego już rozdania.

Tym razem włodarze mają trzy duże projekty, na których realizację chcieliby zdobyć fundusze. Jest to: budowa szpitala geriatrycznego, budowa tunelu pod Pachołkiem, który zapewni dojazd do obwodnicy, a które to przedsięwzięcie jest wykonywane razem z Gdańskiem i Gdynią oraz drugi dojazd do obwodnicy - ulicą Malczewskiego i Sopocką, realizowany z Gdynią

Jak wyjaśnia Karnowski, szpitala geriatrycznego brakuje na Pomorzu. Uważa, że Sopot - miasto uzdrowisko, które samo ma wielu starszych mieszkańców, to dobre miejsce na tego typu inwestycję.

Wyjaśnia w rozmowie z PAP, że włodarze mają już projekt budynku szpitala: miałby on powstać w ramach rozbudowy szpitala reumatologicznego, świetnie działającej placówki, która zajmuje się też rehabilitacją.

- Chcemy, by sopocki szpital geriatryczny współdziałał z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym i pełnił też rolę centrum naukowego zajmującego się chorobami osób starszych - zaznacza ponownie wybrany prezydent.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum