Sopot: jest projekt ośrodka geriatrii - czy będzie finansowanie?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 26 października 2014 15:06

Dyrekcja Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego w Sopocie ma już pozwolenie na budowę przy tym szpitalu ośrodka geriatrycznego. Urząd marszałkowski zabiega, by pieniądze na ten cel znalazły się w nowym unijnym programie operacyjnym.

Sopot: jest projekt ośrodka geriatrii - czy będzie finansowanie?

Właśnie zakończyła się modernizacja szpitala. Remont kosztował prawie 4 mln zł, z czego prawie 2,5 mln zł stanowi dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

W planach są kolejne inwestycje. - Chcielibyśmy wybudować basen solankowy, który byłby ogólnie dostępny - mówi Barbara Gierak-Pilarczyk, dyrektor placówki.

Najważniejszą inwestycją, którą planuje dyrekcja szpitala reumatologicznego, jest jednak centrum opieki geriatrycznej. W centrum ma funkcjonować oddział szpitalny i rozbudowane zaplecze do rehabilitacji dla seniorów. Będzie tu także poradnia geriatryczna i punkt teleopieki.

Władze województwa chcą, by budowa ośrodka geriatrycznego była prowadzona z wykorzystaniem środków unijnych w latach 2015-2018.

- Aktualnie prowadzimy negocjacje z Komisją Europejską na temat zapisów całego Regionalnego Programu Operacyjnego, w którym znajdą się pewne zadania zdrowotne - powiedział Gazecie Wyborczej Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego

Więcej: trojmiasto.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum