Sopot: Centrum Opieki Geriatrycznej ukończone, ruszają pierwsze świadczenia

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 22 listopada 2019 10:17

Choć uroczysta inauguracja nowego budynku Centrum Opieki Geriatrycznej w Pomorskim Centrum Reumatologicznym w Sopocie ma się dopiero odbyć, udzielane są już pierwsze świadczenia. 12 listopada br. rozpoczął pracę dzienny oddział rehabilitacji geriatrycznej, 2 grudnia ruszy poradnia geriatryczna, a od stycznia 2020 r. ma nastąpić dalsze poszerzenie oferty, m.in. o oddział psychogeriatrii.

Sopot: Centrum Opieki Geriatrycznej ukończone, ruszają pierwsze świadczenia
Centrum Geriatrii w Sopocie Wiz. pomorskie.eu

Na razie spółka prowadząca nowe centrum czeka na rozstrzygnięcie kontraktów.

Budowa rozpoczęła się we wrześniu 2017 r. W nowym budynku mieszczą się 42 łóżka, w tym 17 z nich ma funkcje rehabilitacyjne. Korzystać z nich będą m.in. pacjenci, którzy potrzebują rehabilitacji stacjonarnej, np. po operacjach wprowadzenia endoprotezy. Na pierwszym piętrze znajduje się fizykoterapia, gdzie chorzy mogą wziąć udział np. w magnetoterapii, zabiegach z wykorzystaniem ultradźwięków czy krioterapii.

Pomysłodawcom inwestycji przyświecał cel, jakim było stworzenie na terenie woj. pomorskiego pierwszego wysoko wyspecjalizowanego ośrodka zapewniającego opiekę geriatryczną. Nie chciano powoływać kolejnej interny czy oddziału opiekuńczego.

Jak tłumaczy w Dzienniku Bałtyckim Barbara Gierak-Pilarczyk, prezes Pomorskiego Centrum Reumatologicznego, chodzi o prostą i wszechstronną pomoc. W sopockiej placówce nie będzie ostrych przyjęć, a jedynie planowe. Do poradni geriatrycznej pacjenci będą kierowani przez lekarzy POZ.

Więcej: dziennikbaltycki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum