Słupsk: wkrótce przeprowadzka położnictwa, ginekologii i neonatologii z Ustki

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 27 stycznia 2018 19:01

Od wtorku 6 lutego pacjentki będą przyjmowane na nowym oddziale ginekologiczno-położniczym w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku. W piątek (26 stycznia) oddział został oficjalnie otwarty.

Nowy oddział został już uroczyście otwarty Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

W przebudowę, przeprowadzkę z Ustki do Słupska i nowy sprzęt na oddziałach położniczym, ginekologicznym, patologii ciąży i neonatologii zainwestowano w sumie 10,7 mln zł, przy czym aparatura i łóżka kosztowały ok 1,7 mln zł - informuje Dziennik Bałtycki.

Jak zaznacza Janusz Antypiuk, ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego szpitala w Słupsku, jednostka ma m.in. dwa nowe ultrasonografy i nowoczesny, bezprzewodowy system monitorowania tętna kobiety rodzącej, ale przede wszystkim oddział znajduje się w strukturze szpitala specjalistycznego, co daje możliwość korzystania z porad lekarzy innych specjalności. Zyskuje ponadto dostęp do banku krwi i własną wysokospecjalistyczną salę operacyjną. Wszystko to powoduje, że warunki pracy i bezpieczeństwo pacjentów będą zdecydowanie lepsze niż w Ustce.

Katarzyna Antypiuk, ordynator oddziału neonatologii także podkreśla, że dużo wyższy standard niż w Ustce będzie miała w Słupsku również i ta jednostka. Udało się kupić m.in. dwa nowoczesne stanowiska do resuscytacji noworodków, które znajdują się przy sali do cięć cesarskich oraz nowy inkubator, kilka kardiomonitorów i pulsoksymetrów.

Więcej: dziennikbaltycki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum