Słupsk: ruszyła modernizacja SOR-u. Potrwa do czerwca

Autor: Głos Pomorza/Rynek Zdrowia • • 21 marca 2019 12:02

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku ruszyła w środę (20 marca) przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. SOR przyjmuje pacjentów, ale na ograniczonej powierzchni.

Słupsk: ruszyła modernizacja SOR-u. Potrwa do czerwca
SOR przyjmuje pacjentów, ale na mniejszej powierzchni Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Zgodnie z projektem, zamiast trzech sal obserwacyjnych powstanie jedna duża monitorowana sala z 15. stanowiskami dla chorych, spośród których jedno będzie w wydzielonej izolatce. Pośrodku stanie konsola dla pielęgniarek - informuje Głos Pomorza.

W drugiej sali pozostaną dwa stanowiska intensywnego nadzoru, gdzie trafiają pacjenci w najcięższym stanie. Pozostaną także trzy sale reanimacyjne i jedna zabiegowa.

Pacjenci w lżejszym stanie mają do dyspozycji 10 rozkładanych foteli, a wkrótce na obie poczekalnie oddziału trafią nowe krzesła.

Modernizacja SOR-u potrwa do czerwca. Szacowany koszt remontu to ok. 1,2 mln zł. Pieniądze pochodzą z kredytu, a na wyposażenie oddziału - z budżetu unijnego. Za blisko 360 tys. zł szpital kupi kardiomonitory, respirator, USG, pompy infuzyjne, pulsoksymetry, kapnograf, elektryczne urządzenie do ssania, zestaw do intubacji i wentylacji.

Więcej: gp24.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum