Słupsk: mieszkańcy nie chcą przyszpitalnego lądowiska

Autor: Głos Pomorza, KR/Rynek Zdrowia • • 26 lutego 2010 13:31

Szpital budowany jest już prawie 25 lat. Inwestycję stopował brak pieniędzy, nabrała tempa w 2007 r.

Termin skończenia budowy jest przewidziany na 30 maja 2010 r.

– Zima spowolniła tempo prac na zewnętrz, ale te wewnątrz gmachu prowadzone są zgodnie z harmonogramem. Mamy nadzieję, że już jesienią będziemy mogli zacząć przeprowadzanie do nowego budynku 25 oddziałów z dwóch gmachów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. Wiele zależy od tego, jak sprawnie będą przebiegać przetargi na wyposażenie lecznicy – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Marian Rydz, zastępca dyrektora ds. administracyjno-technicznych.

Dotychczas rozpisano jeden przetarg, ale unieważniono go. Obecnie przygotowywany jest drugi. O wiele większym problemem są protesty mieszkańców przeciw budowie całodobowego lądowiska dla śmigłowców ratowniczych. Lądowisko musi być, bo inaczej lecznica nie będzie mogła otworzyć Szpitalnego Oddziału Ratowniczego.

– 1 marca w urzędzie miasta odbędzie się spotkanie prezydenta miasta z Grupą 3J – głównym wykonawcą prac, przedstawicielami instytutu lotniczego i dyrekcją szpitala. Będziemy rozmawiać o tym, jak rozwiązać tę konfliktową sytuację – informuje Rydz.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum