Słupsk: kolejne przesunięcie terminu oddania do użytku szpitala wojewódzkiego

Autor: JJ/Rynek Zdrowia • • 16 września 2011 10:22

W czwartek (15 września) Grupa 3J, główny wykonawca prac w nowym Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Korczaka (WSS), miał zakończyć prace i zejść z placu budowy. Niestety, kolejny termin oddania obiektu został przesunięty - tym razem o dwa tygodnie.

Słupsk: kolejne przesunięcie terminu oddania do użytku szpitala wojewódzkiego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Przypomnijmy, że historia wznoszenia szpitala w Słupsku zaczęła się w 1986 roku. Budowa placówki ma za sobą już ćwierć wieku i kilka etapów. Szpital miał już zacząć funkcjonować w czerwcu ubiegłego roku, ale generalny wykonawca co kilka miesięcy przekładał oddanie inwestycji. Teraz ostatecznym terminem ma być 26 września br.

- Naszym marzeniem było, aby do 15 września szpital został otwarty. Teraz mamy zapewnienie, że nastąpi to 26 września o godzinie 10. Czy jest to już ostateczna data? Ostateczne decyzje zapadną w najbliższy poniedziałek,  ale jak nas zapewniono, ten termin nie zmieni się już na 99 proc. - powiedział portalowi rynekzdrowia.pl Marian Rydz, zastępca dyrektora ds. technicznych słupskiego szpitala.

Uroczystość otwarcia szpitala, który ma wyjątkowo długą, bo aż 25-letnią historię budowy, na którą zaproszono m.in. władze województwa pomorskiego i samorządu Słupska, ma rozpocząć się o godz. 10. Przeprowadzkę oddziałów ze starych obiektów przy ul. Obrońców Wybrzeża i Kopernika zaplanowano na październik. Oczywiście, jeśli nie nastąpią jakieś dodatkowe okoliczności, które po raz kolejny spowodują  przesunięcie uroczystości.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum