Słupca: umowa na rozbudowę szpitala za 22,9 mln zł podpisana

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KG/Rynek Zdrowia   • 19 sierpnia 2017 16:30

Nowa część SP ZOZ w Słupcy, wyposażona w najnowsze rozwiązania sprzętowe i infrastrukturę sieciową, ma być oddana do użytku do końca 2018 r. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 22,9 mln zł brutto.

Słupca: umowa na rozbudowę szpitala za 22,9 mln zł podpisana
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Uroczyste podpisanie umowy odbyło się 16 sierpnia 2017 r., podczas konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Słupcy. Ze strony powiatu podpisali ją starosta Mariusz Roga i wicestarosta Szymon Grzywiński, a ze strony wykonawcy - prezes zarządu Komputronik Biznes Wojciech Buczkowski i wiceprezes Sebastian Pawłowski.

- To bardzo ważny projekt dla lokalnej społeczności, tym bardziej cieszymy się, że do niego dołączamy. Dołożymy wszelkich starań, aby nowa część szpitala została oddana do użytku w ustalonym terminie, spełniała wszystkie założenia i służyła wiele lat lokalnej społeczności - deklaruje Sebastian Pawłowski, wiceprezes Komputronik Biznes.

Komputronik Biznes odpowiedzialny jest za zarządzanie projektem według najwyższych standardów, wyposażenie szpitala w sprzęt medyczny (łącznie z salami operacyjnymi), zapewnienie niezbędnego sprzętu informatycznego - w tym infrastruktury sieciowej oraz innowacyjnego monitoringu sal operacyjnych - rozwiązania eSala, produkcji własnej Komputronik Biznes.

- Mamy świadomość tego, że finał będzie piękny i efektywny, ale po drodze czeka nas wiele utrudnień i kłopotów, zarówno dla pacjentów, odwiedzających, personelu, a także dla mieszkańców Słupcy, szczególnie tych mieszkających w pobliżu szpitala. Doskonale wiemy, że nie da się tego zrobić bez kurzu, pyłu, hałasu, niedogodności komunikacyjnych, ale jeżeli wszyscy będziemy świadomi tego, że robimy coś wielkiego, na zakończenie rzeczywiście będziemy uważać, że sukces odnieśliśmy wspólny, zespołowy - twierdzi starosta, Mariusz Roga.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie 22,9 mln zł brutto. Czas jej realizacji to 17 miesięcy.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze