Słupca: rozbudowa szpitala ma się zakończyć we wrześniu, a uruchomienie jest zaplanowane na...

Autor: slupca.pl/Rynek Zdrowia • • 24 kwietnia 2019 12:30

Jak zapowiada starosta słupecki Jacek Bartkowiak, rozbudowa SP ZOZ w Słupcy (Wielkopolskie) ma się zakończyć we wrześniu br., zaś pełne uruchomienie placówki wstępnie zaplanowano na koniec roku.

Słupca: rozbudowa szpitala ma się zakończyć we wrześniu, a uruchomienie jest zaplanowane na...
Starosta słupecki zapowiada, że po rozbudowie możliwości szpitala w zakresie diagnostyki i operacji, wzrosną o ponad 100 proc. Fot. Archiwum

Jak zaznacza starosta, zakończenie rozbudowy samej bryły budynku umożliwią m.in. środki pozyskane z dotacji samorządów gminnych. Z kolei wyposażenie nowej części ma zostać zakupione dzięki emisji obligacji i dotacji z rezerwy budżetowej rządu. Wniosek opiewa na kwotę 15 mln zł - czytamy w lokalnym serwisie slupca.pl.

Szpital planuje zakupić m.in. nowe stoły operacyjne do czterech sal (w tym jednej hybrydowej). Starosta zapowiada, że możliwości szpitala w zakresie diagnostyki i operacji, wzrosną o ponad 100 proc.

Lecznica chce też rozwijać urologię (dyrektor prowadzi rozmowy dot. pozyskania specjalistów); planuje ponadto zwiększyć liczbę przyjmowanych porodów z 600 do 1000 rocznie.

Więcej: slupca.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum