Słubice: szpital zyskał nowy sprzęt

Autor: gazetalubuska.pl/Rynek Zdrowia • • 05 marca 2014 20:11

Szpital Powiatowy w Słubicach czeka na dostawę ultrasonografu. Sprzęt kupiony za 230 tys. zł będzie dostępny nie tylko dla pacjentów leżących w szpitalu, ale też kierowanych z poradni.

Przyszpitalne poradnie: laryngologiczna i urologiczna dostały niedawno zestaw do wideoendoskopii. - Dzięki niemu pacjent może w sposób nieinwazyjny oraz bezbolesny otrzymać pełną diagnostykę w obszarach uszu, nosogardła, krtani, a także dolnego odcinka układu moczowego - wylicza rzecznik szpitala, Ewelina Stanek. Obraz endoskopowy nagrywany jest w pamięci komputera jako film, a lekarz wybiera istotne dla rozpoznania zdjęcia. Dzięki oprogramowaniu przy kolejnych wizytach można śledzić przebieg choroby.
 Aparat pozwala na wczesne rozpoznanie nowotworów, oraz szybkie pobranie materiału do badań histopatologicznych.Nowy sprzęt trafił też na oddział noworodkowy. To prezent od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szpital dostał m.in. inkubator i przenośne aparaty do mierzenia poziomu bilirubiny w organizmie dzieci.Więcej: www.gazetalubuska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum