Słubice: szpital będzie miał supernowoczesny SOR, wkrótce ruszy budowa

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 05 listopada 2019 14:15

Łukasz Kaczmarek, prezes NZOZ Szpitala im. prof. Z. Religii w Słubicach podpisał kontrakt z wykonawcą budowy najnowocześniejszego w regionie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Prace budowlane mają rozpocząć się jak najszybciej.

 Słubice: szpital będzie miał supernowoczesny SOR, wkrótce ruszy budowa
Fot. Archiwum

Nowy, czterokondygnacyjny SOR będzie mógł się pochwalić najnowocześniejszymi technologiami i wyposażeniem, a także dwustanowiskowym podjazdem dla zespołów ratunkowych, który będzie spełniał wymagania Ministerstwa Zdrowia i Unii Europejskiej - informuje Starostwo Powiatowe w Słubicach, któremu podlega lecznica. 

Jak przekonuje prezes Kaczmarek w ramach projektu powstanie również nowoczesne i spełniające wszystkie wymogi lądowisko dla śmigłowców ratunkowych wraz z drogą dojazdową.

Po modernizacji słubicki SOR będzie najnowocześniejszym tego typu oddziałem w regionie. Będzie też stanowić idealną bazę ratunkową dla sąsiadów z Niemiec, którzy na potrzeby swoich pacjentów będą mogli wykorzystywać zarówno zasoby szpitalne, jak i lądowisko.

Prace modernizacyjno-budowlane pochłoną kwotę 15,8 milionów zł, z czego 8,5 mln to środki unijne i z Ministerstwa Zdrowia. Budowa ma zakończyć się w pierwszym kwartale 2021 roku.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum