Słubice: interna do remontu - szukają taniego wykonawcy

Autor: Gazeta Lubuska/Rynek Zdrowia • • 22 stycznia 2011 20:53

Większość oddziałów w SP ZOZ w Słubicach odnowiono i wyposażono w nowoczesny sprzęt. Utworzono oddział ortopedii. Tylko oddział wewnętrzny został jeszcze do remontu.

Słubice: interna do remontu - szukają taniego wykonawcy

Starostwo jesienią 2010 r. ogłosiło przetarg na wykonawcę przebudowy interny. Wydawało się, że roboty ruszą w październiku zeszłego roku, ale przetarg został unieważniony – informuje Gazeta Lubuska.

Starosta powiatu słubickiego Andrzej Bycka tłumaczy, że samorząd szukał oszczędności, ponieważ zabrakło pieniędzy na nadzór inwestorski. Starosta liczy na to, że znajdzie tańszego wykonawcę.

Samorząd czekał też na decyzję, czy pieniądze na remont oddziału wewnętrznego szpitala wydane z budżetu powiatu będzie można uznać za tzw. środki kwalifikowane i odzyskać je podczas planowanej rozbudowy szpitala, która miałaby być współfinansowana ze środków unijnych, z zasobów Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Remont interny zakończyłby w SP ZOZ w Słubicach niezbędne prace, zapewniające szpitalowi warunki wymagane przez Ministerstwo Zdrowia.

Więcej: www.gazetalubuska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum