Słowacko-czeski inwestor przejmie Grupę Nowy Szpital i placówki w 10. miejscowościach

Autor: oprac. JKB • Źródło: Gazeta Krakowska, Rynek Zdrowia12 grudnia 2022 17:00

Słowacko-czeski inwestor przejmie Grupę Nowy Szpital Holding S.A, do której należy dziesięć placówek, w tym Nowy Szpital w Olkuszu. Trwają ostatnie przygotowania do sfinalizowania przedsięwzięcia.

Słowacko-czeski inwestor przejmie Grupę Nowy Szpital i placówki w 10. miejscowościach
Zagraniczny inwestor przejmie placówki należące do jednej grupy. Fot. Shutterstock
  • Nowy Szpital w Olkuszu niebawem zostanie przejęty przez słowacko-czeskiego inwestora
  • Inwestor przejmie całą Grupę Nowy Szpital Holding S.A, w skład której wchodzą szpitale w 10 miejscowościach – wyjaśnia Gazeta Krakowska
  • Jak wynika z dalszych informacji, zarówno zakres usług, cena oraz kadra w olkuskim szpitalu nie ulegnie zmianie

Słowacko-czeski inwestor przejmie Grupę Nowy Szpital

Gazeta Krakowska informuje, że już pod koniec listopada rozpoczął się proces przejęcia Grupy Nowy Szpital Holding S.A przez słowacko-czeski fundusz inwestycyjny Penta Hospitals Internetional. W efekcie transakcji, zostaną przejęte placówki w 10 miejscowościach z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego i małopolskiego.

Informacje na temat planów przejęcia szpitali przez zagranicznego inwestora odbiła się szerokim echem szczególnie wśród pacjentów Nowego Szpitala w Olkuszu.

- Zmiana w strukturze właścicielskiej na poziomie Grupy Nowy Szpital Holding nie powoduje zmian w zasadach współpracy i obowiązujących umowach z partnerami powiatowymi i gminnymi. Podobnie, jak z pracownikami na poziomie szpitala oraz z instytucjami współpracującymi lub funkcjonującymi w tak zwanym otoczeniu – powiedziała rzeczniczka prasowa Grupy Nowy Szpital Marta Pióro, cytowana przez "GK".

Zgodnie ze słowami rzeczniczki, zakres usług, cen i kadra olkuskiego szpitala nie ulegnie zmianom. Ponadto powiat olkuski, który posiada 30 proc. udziałów w lecznicy, zachowa ten pakiet.

"GK" podaje także, że powiat jako udziałowiec mniejszościowy nie ma i wciąż nie będzie mieć dużego wpływu na ważne decyzje podejmowane przez udziałowca większego, ale powiat ma prawo do zaskarżenia dowolnej uchwały, która jego zdaniem może pokrzywdzić go jako wspólnika.

Wielu mieszkańców jest zdania, że olkuski szpital powinien być z powrotem w rękach instytucji publicznych. Obawiają się, że właściciel może zamknąć nierentowne oddziały, a w ich miejsce utworzy coś innego, co przyniesie znaczne zyski, podkreśla "GK".

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze