Śląskie: szklane sale operacyjne w piekarskiej "urazówce"

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 14 grudnia 2012 17:17

75 mln zł zainwestowano od 2008 r. w Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich - czołowej placówce o takim profilu w kraju. W piątek (14 grudnia) otwarto tam rozbudowany pawilon diagnostyczno-zabiegowy, gdzie sale operacyjne mają ściany ze szkła.

Śląskie: szklane sale operacyjne w piekarskiej "urazówce"
- Dzięki tym inwestycjom staliśmy się ultranowoczesnym szpitalem. Możemy przyjmować nawet o 2 tys. więcej pacjentów w ciągu roku, choć tu ogranicza nas kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jeśli jednak pojawią się rozwiązania prawne, które to umożliwią, jesteśmy przygotowani - powiedział dyrektor szpitala dr Bogdan Koczy.

Jak poinformował Koczy, 75 mln zł zainwestowanych w szpital w ciągu ostatnich 4 lat pochodziło z różnych źródeł - od samorządu województwa śląskiego, który jest organem założycielskim placówki, z funduszy unijnych, którymi dysponuje Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, oraz ze środków własnych szpitala.

W ramach inwestycji zmodernizowano i rozbudowano blok operacyjny z 8 salami operacyjnymi, których szklane ściany ułatwiają utrzymanie sterylności, a także obszar intensywnej terapii. W szpitalu działa też izba przyjęć - całodobowe ambulatorium oraz centralna sterylizatornia. W starej części szpitala mieści się teraz oddział septyczny.

Wszystkie pomieszczenia spełniają najwyższe standardy jakościowe i dostosowane są do obsługi osób niepełnosprawnych. Całkowity koszt ostatniego etapu projektu zamknął się w kwocie blisko 23,5 mln zł, z czego 8 mln zł stanowi dofinansowanie ze środków unijnych. Kolejnych 12 mln zł to środki z budżetu województwa śląskiego.

Rocznie piekarska "urazówka" hospitalizuje ok. 8 tys. pacjentów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum